Jūsų virtuvėje slepiasi „stebuklingi vaistai“ ir kiti medicininiai stebuklai

Natūralios priemonės gali būti ne tokios stiprios kaip įprasta medicina, tačiau jos taip pat neturi nerimą keliančio šalutinio poveikio, atsirandančio dėl daugelio žmogaus sukurtų vaistų. Jei esate rimtoje situacijoje, verta kreiptis į gydytojus. Jei jus vargina kažkas lengvo – galvos skausmas, skrandžio spazmai ar kosulys – tada gali padėti Jūsų virtuvės spintelė.

Medus
Nenuostabu, kad medus taip gerai kovoja su peršalimu. Bitės išsivystė gamindamos antimikrobinių savybių medų, kuris neleidžia bakterijoms ir virusams įsiveržti į jų avilius. Valgant šaukštą medaus peršalus, galite pasinaudoti ir antimikrobiniu poveikiu. Mažas kiekis taip pat gali būti veiksmingas gydant mažus pjūvius ar žaizdas.

Pipirmėčių aliejus
Šis ekstraktas, kurį kapsulėmis galima nusipirkti iš sveiko maisto parduotuvių, veiksmingai gydo įvairius skausmus. NHS (Nacionalinė Sveikatos tarnyba) oficialiai rekomenduoja gydyti dirgliosios žarnos sindromo (DŽS) simptomus, tokius kaip mėšlungis. Kol kas nėra visiškai aišku, kaip tai veikia, tačiau manoma, kad pipirmėtė atpalaiduoja žarnyno raumenis, o tai sumažina spazmus, kurie jaučiami kaip mėšlungis. Neseniai atliktas Australijos tyrimas taip pat parodė, kad pipirmėtėje esantis mentolis gali sumažinti žarnyno skausmo receptorių jautrumą, o tai gali sumažinti diskomfortą. Dėl šio tirpstančio poveikio pipirmėtė taip pat gali būti naudinga gydant kitus skausmus, įskaitant galvos skausmus. Įrodyta, kad kelių lašų vartojimas yra toks pat veiksmingas kaip ir paracetamolio, siekiant sumažinti įtampos sukeltą skausmą.

Ciberžolė
Keli prieskoniai turi priešuždegiminių junginių, kurie gali padėti gydyti įvairias sąlygas. Ilgalaikėje Indijos maisto gaminimo pagrindinėje dalyje, dabar – tam tikruose restoranuose ciberžolėje yra kurkumino, kuris yra toks pat stiprus kaip kai kurie priešuždegiminiai vaistai, tačiau be šalutinio poveikio. Lėtinis žemas uždegimo lygis yra susijęs su įvairiomis sveikatos būklėmis, įskaitant artritą, nerimą ir raumenų skausmą po fizinio krūvio, todėl jo sumažinimas tokiomis molekulėmis kaip kurkuminas gali turėti daug naudos.

 

Hibiscus (kinrožių) arbata
Keli tyrimai parodė, kad kiekvieną dieną išgeriant kelis puodelius šios rūgščios arbatos, gali sumažėti aukštas kraujospūdis, ir jis dažnai turi pakankamai reikšmingą poveikį, kad jis būtų normalus. Kiti mažesni tyrimai rodo, kad jis taip pat gali būti naudingas mažinant cholesterolio kiekį vyrų ir moterų organizmuose, svorį ir apsaugantis kepenis. Vartojant natūralias priemones arbatoje, svarbu atsižvelgti į arbatos stiprumą. Užpilus arbatą turite palaukti apie 10 min, kad gautumėte visą naudingų junginių asortimentą.