Kaip išvengti aukštakulnių sukelto pėdų skausmo?

Dažniausiai skausmas atsiranda, kai tokius batus nešiojate ilgesnį laiko tarpą, o taip yra todėl, kad Jūsų svoris yra paskirstytas netolygiai. Norėdami, kad Jūsų aukštakulniai būtų patogesni, Jums reikės batelių, kurių padas būtų kuo tolygesnis. Taip pat labai svarbu yra tai, kad Jūsų batų linkis kuo tobuliau atitiktų Jūsų pėdos formą. Jeigu skausmą jaučiate savo kulne – greičiausiai šie batai Jums trina kojas ir reikia užsiklijuoti apsauginį pleistrą.
Kai dėvite batus su aukštesniu kulnu, Jūsų svoris yra perkeltas į priekį. Tokia pozicija pakeičia laikyseną ir pagražina Jūsų klubų išvaizdą, tačiau gali sukelti pėdų skausmą. Kadangi Jūsų pėda nėra pilnai pastatyta ant paviršiaus, kaip mums yra įprasta vaikščioti, visas Jūsų svoris yra perkeltas ant Jūsų kojų pirštų. Tai paaiškina, kodėl skausmą nuo aukštakulnių mes pirmiausia jaučiame priekinėje pėdos dalyje. Kuo statesnis Jūsų bato kulnas, tuo labiau Jūsų pėdos kentės nuo skausmo.
Dažnai bateliai, ypač aukštakulniai, nutrina kojas, o tai yra be galo skausminga. Dėl to pasirūpinkite apsauga iš anksto – arba užsiklijuokite pleistrą, arba naudokite atitinkamas priemones apsaugoti savo pėdas. Norėdami, kad Jūsų batai būtų patogesni, svarbu įsitikinti, kad Jūsų pėda yra tinkamai paremta. Tam yra svarbu išsirinkti aukštakulnius, kurių linkis dera su Jūsų pėdos forma. Dar didesniam komforto jausmui į savo batelius įsidėkite silikoninius padukus. Jie yra reikalingi, nes pėda mažiau slidinės ir taip pat pėdai bus minkščiau ir svoris bus tolygiau paskirstytas. Ypač jei turite naujus batelius, kurie nėra Jums tinkami, tačiau gaila išmesti, nes juk už juos mokėjote pinigus – silikoniniai padukai bus tikras išsigelbėjimas.
Labai svarbu yra dėvėti tinkamo dydžio avalyne, todėl periodiškai tikrinkite, ar Jūsų batų dydis nepasikeitė. Skamba neįtikėtinai, tačiau pėdos dydis tikrai gali pasikeisti dėl tam tikrų priežasčių. Tai gali būti svorio priaugimas arba jo netekimas, nes pėdos dydis keičiasi atitinkamai su Jūsų svoriu. Jeigu neseniai išgyvenote dramatišką svorio pakitimą, būtinai pasimatuokite ar nepasikeitė Jūsų pėdos dydis. Kita priežastis gali būti gimdymas. Po gimdymo, kai kurių moterų pėdos dydis pasikeičia. Trečia priežastis gali būti amžius, nes su amžiumi kartais pasikeičia ir pėdos dydis. Žinodami visas šias priežastis, kartais pasimatuokite savo pėdų dydį ir galėsite įsigyti patogesnius batus.
Šis patarimas gali skambėti keistai, tačiau jei suklijuosite savo trečią ir ketvirtą (skaičiuojant nuo nykščio) pirštus, tai gali sumažinti Jūsų pėdų skausmą. Kodėl? Nes ten yra nervas, kuris sukelia pėdų skausmą, o kai pirštus suklijuojate, tasai nervas yra labiau atpalaiduojamas, nes jį prilaiko kitas pirštas.
Jeigu Jums patinka aukštakulniai, tačiau negalite prie jų priprasti, pradėkite nuo platformų ir batų žemesniu kulnu. Įprastai platforminiai batai yra patogesni nei įprasti aukštakulniai, kadangi Jūsų pėda yra tinkamesnėje padėtyje ir Jūsų svoris yra tolygiau paskirstytas. Dar viena patogesnė aukštakulnių alternatyva yra bateliai stambiu iki penkių centimetrų aukščio kulniuku. Tokius rinktis rekomenduojame ypač tada, jei Jums reikia ilgai stovėti ar daug šokti. Ir visada, jei avite aukštakulnius, su savimi turėkite patogius batelius, kuriais galėtumėte apsiauti, jei kas nutiktų.