Kodėl mados modeliai nesišypso?

Nepaisant to, kad šypsenos yra laimingų veidų priežastis, rimta veido išraiška yra pagrindinis modelio būdo bruožas. Mados tyrinėtojai dažnai skundžiasi dėl čia atvažiavusių nesišypsančių modelių, nors iš esmės podiumas visada buvo ir yra vieta, kurioje nerasi šypsenos. Tačiau modeliai visada nusišypso pasirodymo gale, kai dizaineriui yra teikiamos gėlės.
Taigi, kodėl modeliai eina podiumu rimtomis veido išraiškomis per kiekvieną pasirodymą, kiekvieną mados savaitės sezoną, kiekvienus metus iš eilės? Tai atrodo kiek kvailai, tiesa?
Arogantiška mada
Rimta modelio veido išraiška pasako daug dalykų. Ši išraiška gali būti kaip paveldas – aristokratiška panieka, matoma karališkuose portretuose. Tai lyg XIX amžiaus vizitinės kortelės, kurias šiais laikais galime vadinti „profilio nuotraukomis“.
Mados fotografijoje Horst P. Horst taip pat naudojo nemandagią veido išraišką norėdamas išlaikyti žmogaus statusą, kad drabužiai patys surastų savo šeimininką tam tikroje visuomenėje. Rimtas įvaizdis byloja: „Aš esu geresnis nei tu“. Būtent dėl to, kad atsisakoma atskleisti savo šypseną, kurios dėka mes sudominame kitus norinčius bendrauti. Tai taip pat parodo savęs kontrolę. Kontroliuodami save mes parodome savęs iškėlimą virš visų rūpesčių, naujų žinių įgijimą ir sugebėjimą būti „neliečiamu“ šiuolaikiniame pasaulyje.
Sudėtingas verslas
Štai kodėl mes esame susižavėję plieno tvirtumo kovotojų veidais bei vagimis. Kad ir aktorius Alan Ricman, Europos super blogietis vaidinantis Hans Gruber filme „Kietas riešutėlis“. Toks žmogaus gebėjimas būti santūriu ir neliečiamu tapo žaviu bruožu šių laikų visuomenėje.
Įsivaizduokime, kad sugalvojote atvykti į darbą visiškai netradiciniais drabužiais – kad ir auksiniu kostiumėliu. Ne kiekvieną dieną tokį drabužį pamatytumėte, ar ne? Kiekvienas iš mūsų įsivaizduojame save kažkur arčiau naujausių tendencijų, nes tendencijos parodo, ką dabar madinga apsirengti. Jūsų nauja tapatybė bus nuspręsta pagal tai, ką kiti mato ir kaip tai susiję su šiuolaikinėmis tendencijomis.
Modelių išraiška
Einantis podiumu modelis nesirenka ką jis vilkės – visa tai priklauso nuo dizainerio. Modeliai turi būti pasitikintys savimi, nesijaudinti, sugebėti sklandžiai valdyti veido ir rankų judesius, nes jie dizainerio vardu demonstruoja pasitikėjimą savimi. Modelis neturi užgožti drabužių, nes jis gali atitraukti dėmesį nuo jų. Dizainerio asmenybę simbolizuoja jo kuriami drabužiai, todėl jiems turi būti suteikiamas visas dėmesys.
Taip pat kažkur turi būti modelio asmeninio orumo elementas. Eiti podiumu apsivilkus sunkius drabužius nėra taip paprasta, tačiau už visą tai atsakingas yra dizaineris. Ir jei kolekcija nesužavi visų žiūrovų, mados namai, kad ir kas juos valdo, praranda šlovę ir savo įvaizdį.
Dėl šių priežasčių modeliai negali leisti sau šypsotis. Kad ir kas vyktų jų galvose, jie turi paversti lūpas į paniekinantį ir nepalaužiamą šypsnį ir savo pasitikėjimu užkariauti kitų širdis.